dewalt_dfm3130000
DEWALT DFM3130000 clamping sleeve zinc-plated 6x30mm (200 pcs)
This article is not available
Successor to this product
Product description
  • Clamping sleeve-6mmx30mm - Zinc-plated
Features
  • Clamping sleeve for light applications in concrete and masonry
  • Intermittent threads remove dirt and facilitate installation
  • The collar helps keep the material to be fixed in place
Key features according to our expert
  • Surface treatment: Zinc plated
Specifications / All features
  • Brand: DEWALT
  • EAN: 0075352966427
  • Supplier number: DEWALT DFM3130000
Surface treatment
Zinc plated
Box
YES
Length
30,0 mm
Thickness
200,0
Max. cutting capacity at 45° [square profile]
Zinc Plated
Uncertainty k 1 (vibration)
Masonry
Finish
12,0 mm
Buildings
Integrated belt hook
6,0 mm